Masz plany na wakacje?

W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak można spędzić wakacje w bliskich okolicach. Jak się okazuje nasz region to skarbiec pełen zabytkowych perełek.

Ostrowiec położony jest w województwie świętokrzyskim, które oferuje wiele atrakcji turystycznych. Z tego względu mieszkańcy naszego miasta wcale nie muszą wyjeżdżać w odległe rejony, tym bardziej jeśli rozważają nisko budżetowe wakacje.

Zdecydowanie warto wybrać się do Kielc – to stolica województwa świętokrzyskiego. Miasto oferuje wiele ciekawych atrakcji, takich jak Katedra Świętokrzyska, Pałac Biskupów Krakowskich, Muzeum Zabawkarstwa i Kolei oraz Park Miejski. Wizyta w największej aglomeracji w regionie zdecydowanie będzie świetną wycieczką dla dzieci i młodzieży.

W samym centrum województwa znajdują się Góry Świętokrzyskie. To doskonałe miejsce dla turystów kochających przyrodę, pieszą rozrywkę oraz przejażdżki rowerowe. W tym miejscu znajduje się wiele różnorodnych szlaków turystycznych, piękne krajobrazy, rezerwaty przyrody. Polecamy zwiedzanie Sanktuarium św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Koniecznie trzeba udać się do urokliwego Sandomierza, który położony jest nad Wisłą. Znajduje się tutaj niezwykła starówka z magicznymi uliczkami i licznymi pamiątkami. Miasto kojarzone jest przez większość Polaków z popularnego serialu telewizyjnego „Ojciec Mateusz”.