Świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w hali sportowo-widowiskowej

Zgromadzone dla tego wydarzenia okrzyki i hymn dały początek Ogólnopolskiemu Dniu Przedszkolaka. To wydarzenie, które miało miejsce w środę 20 września, odbyło się w hali sportowo-widowiskowej na ulicy Świętokrzyskiej.

Jest to już stała tradycja, że co roku dzieci z publicznych przedszkoli w Ostrowcu spotykają się, aby cieszyć się zabawą oraz rywalizować w różnorodnych dyscyplinach sportowych.

„Dzień Przedszkolaka to nasze najważniejsze święto, zawsze o nim pamiętamy. W tym roku mamy nieco mniej konkurencji sportowych, ale za to więcej zabaw z animatorami. Naszym celem jest promowanie aktywności fizycznej, ale przede wszystkim chcemy, aby była ona formą zabawy”, wyjaśnia Jolanta Jeruzal, dyrektorka przedszkola numer 5.

Tego dnia radość panowała również przed południem. Dzieci z „Dziewiętnastki” miały możliwość bawić się, spożyć obiad w przedszkolnym ogrodzie, a następnie niektóre z nich przybyły na zawody.

„Nie prowadziliśmy formalnych zapisów, przyszły wszystkie dzieci, które chciały wziąć udział w zabawie, oczywiście z rodzicami, którzy nas entuzjastycznie wspierali. Nie trenowaliśmy specjalnie do konkurencji, jednak niektóre z nich były dzieciom znane, ponieważ już niedługo będziemy obchodzić Europejski Tydzień Sportu”, wyjaśnia Aneta Stachurska, dyrektorka przedszkola numer 19.