Miejski Dzień Seniora w Ostrowcu Świętokrzyskim – okazja do świętowania i podziękowań

W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się uroczystości związane z Miejskim Dniem Seniora. W hali sportowej przy ulicy Świętokrzyskiej, która była miejscem tego wydarzenia, sala została całkowicie wypełniona.

Przed rozpoczęciem koncertu, Artur Łakomiec, Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, złożył seniorom życzenia, podkreślając ich ważną rolę w społeczności: „My, będący w średnim wieku oraz młodzież mamy wielu nauczycieli wśród seniorów. Chcemy, aby ta wymiana doświadczeń między pokoleniami trwała. Cieszy mnie bardzo, że nasi seniorzy są aktywni i angażują się w różne działania. Dziękuję za to i życzę dalszej radości, realizacji marzeń i pasji oraz zdrowia i wytrwałości w dzieleniu się swoją wiedzą i doświadczeniem.”

Podczas uroczystości była także obecna wyjątkowa gość – pani Stanisława Gryz, najstarsza mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego. 2 listopada obchodzi ona swoje 105 urodziny. Wiceprezydent nie zapomniał złożyć pani Stanisławie życzeń, a także poprosił ją o odśpiewanie utworu „200 lat”. Dodatkowo, wyraził nadzieję, że również on oraz reszta zgromadzonych będą mogli cieszyć się tak dobrą formą w tak zaawansowanym wieku.

W odpowiedzi na miłe słowa i niespodziankę, pani Stanisława recytowała wiersz dla zgromadzonych. Wyraziła swoje wzruszenie i podkreśliła, jak ważne jest dla niej to, że prezydent miasta pamięta o seniorach pomimo licznych obowiązków: „To naprawdę rzadko spotykane.”

Podziękowania w imieniu wszystkich seniorów skierowała do Wiceprezydenta Artura Łakomca Matylda Niewójt, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wyraziła wdzięczność za życzliwość, empatię i uwagę, jaką poświęca on na słuchanie potrzeb starszych mieszkańców. Dodała również, że Miejski Dzień Seniora pokazuje, jak dobrze Wiceprezydent rozumie i docenia ich rolę w społeczności.