Pijany 25-latek bez prawa jazdy spowodował wypadek w Ostrowcu Świętokrzyskim

Na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego, 23 października po godzinie 21.00, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 25-letniego kierowcy. Mężczyzna, który był pod wpływem alkoholu, prowadził samochód marki Seat i w trakcie cofania doprowadził do kolizji z dwoma pojazdami zaparkowanymi w pobliżu. Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia i podejrzewając nietrzeźwość mężczyzny, poddali go badaniu alkomatem. Wynik testu wykazał blisko 2 promile alkoholu we krwi.

Okazało się również, że kierowca nie posiadał prawa jazdy, co dodatkowo pogarsza jego sytuację prawną. Teraz musi stanąć przed sądem i odpowiedzieć za swoje czyny – prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, jazdę bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej. Za te przestępstwa grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze policji korzystają z tego incydentu, aby ponownie przypomnieć wszystkim kierowcom o potencjalnych konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu. Apelują, by nikt nie wsiadał za kierownicę po spożyciu alkoholu, ponieważ stan ten znacząco zaburza percepcję rzeczywistości i umiejętność prawidłowego reagowania na sytuacje drogowe.