Marba Sędziszów Małopolski triumfuje po raz czwarty i z pełnym pakietem punktów dominuje w lidze

Jako faworytki do zwycięstwa, siatkarki klubu Marba Sędziszów Małopolski przystąpiły do meczu przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i nie zawiodły oczekiwań. Nie tylko sprostały wyznaczonemu sobie zadaniu, ale również po raz kolejny udało im się zakończyć rywalizację bez utraty żadnego seta. Ta imponująca passa na pewno robi wrażenie na arenie drugoligowej.

Pomimo początkowego prowadzenia drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego 4:1, a następnie 7:4, siatkarki Marby szybko odrobiły straty i doprowadziły do remisu 7:7. Przy wyniku 12:12, zawodniczki z Sędziszowa Małopolskiego zdobyły cztery punkty z rzędu, utrzymując swoje przeciwniczki na dystansie dwóch, trzech punktów. Dzięki tej strategii udało im się zwyciężyć w pierwszym secie.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Marby 3:0, lecz już następne cztery akcje zakończyły się sukcesem ostrowczanek. Od wyniku 6:6, siatkarki Marby zdecydowanie skierowały się ku zwycięstwu, zdobywając kolejne punkty (10:6, 18:10). Uzyskana ośmiopunktowa przewaga utrzymała się aż do końca seta, gwarantując im kolejne zwycięstwo.