Zmieniona organizacja ruchu w pobliżu nekropolii w powiecie ostrowieckim

Od teraz aż do 2 listopada, na drogach blisko cmentarzy na terenie powiatu ostrowieckiego, obowiązuje nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Funkcjonariusze Policji zachęcają do respektowania zamieszczonych na tych ulicach oznaczeń drogowych.

Na ulicy Ostrowieckiej, w obrębie nekropolii, wprowadzono zakaz zatrzymywania i postoju samochodów. Zmotoryzowani są kierowani na specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe.

Jednocześnie, nie jest już możliwe parkowanie aut po obu stronach ulicy Długiej – od gmachu Miejskiej Energetyki Cieplnej aż do boiska Orlik. Dodatkowe parkingi są dostępne przy ulicy Granicznej. Ewelina Wrzesień, rzecznik prasowy ostrowieckiej policji przypomina również o zmianach porządku ruchu koło parafialnego cmentarza przy ulicy Denkowskiej, ze względu na tam prowadzone prace remontowe. Można tam parkować jedynie na głównym parkingu przy targowisku oraz na miejscach parkingowych przy cmentarzu, zaś wzdłuż ulicy obowiązuje zakaz postoju oraz zatrzymywania się.

Wrzesień informuje ponadto, że nekropolie w Szewnej i Bałtowie umiejscowione są przy drodze wojewódzkiej, gdzie parkowanie jest niedozwolone. Jednakże przewidziane są tam miejsca parkingowe, a pojazdy można również zostawić wzdłuż ulic bocznych. W przypadku Szewnej jest to ulica Zarzecze.