Modernizacja ulicy 11-go Listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim może rozpocząć się zimą

Zdaje się, że prace modernizacyjne na ulicy 11-go Listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim, na odcinku od ul. Ogrodowej aż do skrzyżowania z al. Jana Pawła II i ul. Chrzanowskiego, mogą rozpocząć się podczas zimy. To kolejna już umowa, którą starostwo powiatowe zawarło z wykonawcą w niedługim czasie, podkreślając ich ambicje do modernizacji tego fragmentu drogi.

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, udzieliła informacji, że to firma „Trakt” wygrała przetarg na realizację tego zadania. Firma ta nie jest obca dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego – wykonała ona w ubiegłym roku dużą przebudowę ulic Samsonowicza i 11-go Listopada do ul. Ogrodowej. Tym razem podejmie się ona modernizacji innego odcinka, który będzie komplementarny dla całego układu komunikacyjnego – od ronda przy ulicach Samsonowicza i 11-go Listopada aż do sygnalizacji świetlnej przy al. Jana Pawła II i ul. Chrzanowskiego.

Inwestycja ta stanowi odpowiedź na długotrwałe oczekiwania lokalnej społeczności oraz liczne interwencje. Jest to bowiem odcinek bardzo ruchliwy, służący jako dojazd do ostrowieckiej huty. Korzystają z niego nie tylko kierowcy samochodów, ale także rowerzyści, którzy nawet w zimie pokonują tę trasę w drodze do pracy. Ze względu na intensywny ruch i ciężar pojazdów korzystających z tej drogi, nawierzchnia jest mocno zużyta, co jest widoczne w postaci kolein, wyżłobień i innych deformacji. Dodatkowo duży ruch pieszych, zwłaszcza na wysokości kompleksów usługowo-handlowych, nie sprzyja bezpieczeństwu w tej części miasta.