Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu oferuje różnorodne atrakcje na ferie zimowe dla osób w każdym wieku

Na zbliżający się okres ferii zimowych, Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu przygotowała serię zajęć dedykowanych zarówno dzieciom, jak i młodzieży oraz dorosłym.

Początek rozmaitych wydarzeń nastąpi już 12 lutego, w najbliższy poniedziałek, o godzinie 10. Na otwarcie ferii zaplanowano bajkowy bal karnawałowy, który odbędzie się w sali wielofunkcyjnej Ostrowieckiego Browaru Kultury – informuje Paweł Górniak, dyrektor biblioteki. Na balu, którego uczestnictwo jest bezpłatne, obecność wszystkich dzieci jest mile widziana. Będzie to nie tylko okazja do zabawy, ale również nauki tańca oraz innych gier i zabaw karnawałowych.

Ważnym punktem programu na nadchodzące ferie są trzydniowe warsztaty na temat emocji dla dzieci powyżej 9. roku życia. Warsztaty noszą tytuł „Kolorowy potwór. Doktor od emocji”, będą odbywać się od wtorku do czwartku (13 – 15 lutego), a ich organizacja to odpowiedź na rosnący problem z emocjami, z którym coraz częściej borykają się już najmłodsze dzieci. Zgłoszenia na warsztaty są obowiązkowe.

W planie na najbliższe dwa tygodnie przewidziano również szereg atrakcji teatralnych. 16 lutego oraz 23 lutego odbędą się warsztaty teatralne prowadzone przez Amatorski Młodzieżowy Teatr ObibooK dla młodzieży powyżej 14 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny, podobnie jak w zaplanowanym na 19 lutego spektaklu Teatru żywego słowa – baśni „O czterech muzykantach z Bremy”.

– Współpracujemy również z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i organizujemy wspólne zajęcia połączone z warsztatami w naszej wypożyczalni dla dzieci i młodzieży. Wstęp na nie jest wolny. Ponadto, 22 lutego zapraszamy na spektakl teatralny „Grinch – magia świąt” – dodaje Paweł Górniak.