Podczas Świętokrzyskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych szkoły średnie zaprezentują swoje oferty edukacyjne

Planowane na 25 marca Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych w Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego, będzie doskonałą okazją dla uczniów klas ósmych powiatu ostrowieckiego na zapoznanie się z ofertą edukacyjną lokalnych szkół średnich. Wydarzenie to umożliwi młodzieży dogłębne zrozumienie dostępnych opcji edukacyjnych, a także nawiązanie bezpośredniego kontaktu z pracownikami i uczniami tych placówek.

Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji w starostwie powiatowym, podkreśla, że ta inicjatywa jest istotnym elementem procesu rekrutacji, który ma swoje początki już w maju i trwa praktycznie do końca roku. W tym czasie uczniowie mają możliwość składania wniosków o przyjęcie do wybranej klasy szkolnej.

Podczas giełdy, każda z ostrowieckich szkół ponadpodstawowych będzie miała przydzielone stanowisko, na którym zaprezentuje swoje materiały informacyjne, osiągnięcia oraz ofertę edukacyjną. Wszechstronna interakcja będzie dozwolona – uczniowie będą mogli zadawać pytania nie tylko nauczycielom, ale przede wszystkim swoim starszym kolegom z danej szkoły. Mariusz Łata zauważa, że wybór dla ósmoklasistów z Ostrowca jest naprawdę duży.

Wśród dostępnych opcji edukacyjnych w powiecie ostrowieckim znajdują się 4 licea ogólnokształcące, w tym jedno liceum mistrzostwa sportowego, 4 technika oraz szkoły branżowe. Zapowiedział również, że w bieżącym roku w każdym liceum i technikum powstaną dwie nowe klasy, co jest spowodowane mniejszą liczbą uczniów w porównaniu do poprzednich lat.