Zmiany w rządzie miasta Ostrowiec Świętokrzyski: Katarzyna Piętos nową wiceprezydentką

Właśnie ogłoszono, że Katarzyna Piętos, znana z wieloletniego zaangażowania w lokalny samorząd, objęła stanowisko wiceprezydentki Ostrowca Świętokrzyskiego. Artur Łakomiec, który formalnie objął prezydenturę miasta w ostatni poniedziałek, przedstawił swoją ekipę podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w urzędzie miasta. W skład jego zespołu wchodzi również Krzysztof Kowalski, utrzymujący swoje miejsce jako wiceprezydent odpowiedzialny za inwestycje i infrastrukturę.

Katarzyna Piętos od teraz będzie nadzorować obszary takie jak edukacja, kultura, sport oraz pomoc społeczna. To dla niej kolejne 15 lat pracując w samorządzie ostrowieckim. Nowa wiceprezydentka miasta podkreśliła swój zamiar skupienia się na pracy, szacunku do zwierzchników oraz otwartości na słuchanie i reagowanie na potrzeby społeczności.

Na początku swojej kariery samorządowej, Piętos pracowała w urzędzie miasta, dokładnie w wydziale kontroli i nadzoru właścicielskiego. W ostatnim czasie, pełniła funkcję dyrektora finansowego w Miejskim Zakładzie Komunikacji, gdzie brała udział w przekształceniu instytucji oraz realizacji projektu ekologicznego transportu miejskiego wspieranego przez Unię Europejską. Ponadto, zajmowała się restrukturyzacją i powołaniem Ciepłowni Ostrowieckiej w ramach swojej pracy w Miejskiej Energetyce Cieplnej.

Przed Katarzyną Piętos teraz nowe wyzwanie jakim jest zarządzanie dziedzinami określanymi mianem „miękkich”.