Ostrowiecki Bieg Wiosny na terenie ośrodka Gutwin już w najbliższą sobotę, 18 maja

W najbliższą sobotę, 18 maja, w ośrodku Gutwin odbędzie się kolejna edycja Ostrowieckiego Biegu Wiosny. Jest to wydarzenie przeznaczone dla miłośników biegania w każdym wieku – od maluchów z przedszkola aż po dojrzałych seniorów.

Początek imprezy jest zaplanowany na godzinę 10:15, kiedy to przedszkolaki i zerówkowicze wezmą udział w różnego rodzaju grach i zabawach sprawnościowych. Po nich przyszedł czas na bieg, który jednak nie będzie rywalizacją. Dystans tego biegu wynosi 100 metrów i dzieci po jego pokonaniu będą mogły cieszyć się dyplomami oraz słodkim upominkiem. Dodatkowo, będą miały możliwość bezpłatnego korzystania z dmuchańców. Zgłoszenia do biegu można dokonać drogą elektroniczną za pośrednictwem przedszkola lub osobiście, bezpośrednio przed rozpoczęciem imprezy, w biurze zawodów.

Starsi uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 3500 m w biegu głównym, którego start zaplanowano na godzinę 12:15. Organizatorzy zaznaczają, że nie jest konieczne pokonanie całej trasy biegiem – możliwe będzie również przejście jej marszem, spacerem lub przy użyciu kijków do nordic walking. Czas pokonania trasy nie będzie mierzony, najważniejsze będzie to, czy uda się dotrzeć do mety, ponieważ nie przewidziano żadnych klasyfikacji czasowych. W biegu przewidziano udział uczniów szkół podstawowych, nauczycieli, dyrektorów, a także reprezentantów klubów sportowych oraz różnych organizacji i stowarzyszeń działających na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic.