Remont ulicy 11 Listopada: Prace zakończą się na pół miesiąca wcześniej niż planowano

Prace modernizacyjne przeprowadzane na fragmencie ulicy 11 Listopada, rozciągającym się od Ogrodowej do Chrzanowskiego, potrwają tylko do połowy lipca. To znaczy, że droga zostanie otwarta dla ruchu o jeden miesiąc wcześniej w porównaniu do pierwotnego terminu, ustalonego dla wykonawcy zadania – firmy Trakt. Zdecydowana większość prac została już zakończona.

Tomasz Mroczek, dyrektor wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu, informuje o obecnym stanie realizacji prac: „Chodnik po lewej stronie jest już całkowicie gotowy, wszystkie prace brukarskie po tej samej stronie zostały zakończone. Zrealizowaliśmy zatoki autobusowe, wpusty i kanały kanalizacji deszczowej”.

W tej chwili firma Trakt jest zajęta instalacją słupów oświetlenia drogowego oraz układaniem pierwszych warstw nawierzchni bitumicznej. W najbliższym czasie planowane są prace nad budową ścieżki rowerowej.

Obecnie poddawany modernizacji jest odcinek drogi o długości 450 metrów. Jest to drugi etap remontu ulicy 11 listopada. Pierwszy etap, zrealizowany w 2022 roku, obejmował odcinek od nowego ronda przy ulicy Samsonowicza do Ogrodowej. Na drugi etap inwestycji powiat uzyskał dofinansowanie w wysokości 80% z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowity koszt remontu wynosi 3 miliony 947 tysięcy złotych.