Nowe formy aktywności dla seniorów w Ostrowcu: aqua aerobik zdobywa serca uczestników

Maj jest miesiącem, w którym wielkim zainteresowaniem cieszą się lekcje aquarobicu na ostrowieckim basenie Rawszczyzna. Te zajęcia sportowe są częścią programu 'Aktywny Senior’, który ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród osób starszych. Pierwsza sesja odbyła się 8 maja i przyciągnęła aż 87 entuzjastycznych uczestników. Drugie spotkanie, które miało miejsce w kolejną środę, przekroczyło tę liczbę, gromadząc 90 osób.

Grzegorz Bażant, reprezentujący Mosir Ostrowiec, wyjaśnia: „W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się zaprosić seniorów do udziału w zajęciach ruchowych w formie gimnastyki wodnej. Ćwiczenia są dostosowywane do możliwości każdego uczestnika i odbywają się w rekreacyjnej części pływalni Rawszczyzna, tak aby stopa mogła mieć kontakt z dnem basenu.”

Prowadzenie zajęć na basenie jest powierzone instruktorce Marii Jaros. Podczas lekcji oferuje ona seniorom, podzielonym na trzy grupy, zestaw ćwiczeń z hantlami, które wykonują w rytm muzyki. Grzegorz Bażant podkreśla, że entuzjazm seniorów dla tej formy aktywności przekroczył wszystkie ich oczekiwania i plany.