Agenci CBA w ostrowieckich szkołach w związku ze śledztwem dotyczącym Jarosława G.

Na polecenie Prokuratury Krajowej, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w ostatnich dniach przeprowadzili działania w placówkach oświatowych Ostrowca Świętokrzyskiego. Te czynności są składową śledztwa prowadzonego przeciwko Jarosławowi G. – takie informacje potwierdził rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej, prokurator Przemysław Nowak.

Według prokuratury, oficerowie CBA działali na mocy rozkazu wydanego przez prokuratora ze Śląskiego Wydziału Przestępstw Zorganizowanych w Katowicach. Ich zadaniem było gromadzenie materiału dowodowego, niezbędnego do dalszego prowadzenia śledztwa. W ramach tych czynności zabezpieczyli dokumentację z miejscowych instytucji edukacyjnych.

Informacje uzyskane od Prokuratury Krajowej sugerują, że w czerwcu 2024 r. zarzuty dotyczące fałszowania dokumentów pojawiły się wobec kolejnych osób: Łukasza G., Ireny K.-K. oraz Małgorzaty B.

Jarosław G. nadal jest oskarżony o popełnienie piętnastu przestępstw. Z dziewięciu z nich wynika, że miał przyjmować korzyści majątkowe i osobiste o całkowitej wartości 80.000 PLN.

Obecnie Prokuratura Krajowa podtrzymuje środki zapobiegawcze wobec Jarosława G., które zostały nałożone na mocy decyzji prokuratora. Wśród nich znajduje się dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z konkretnymi osobami oraz zakaz przebywania na terenie Urzędu Miasta Ostrowiec Świętokrzyski. Dodatkowo, oskarżony musi zapłacić poręczenie majątkowe w kwocie 300.000 PLN.